Kercova Forum

Kercova Forum

Welcome To Kërçova Forum


  Poezi dashurie

  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 1:29 am

  Me fal qe te deshta e kete ti se meritove
  Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
  ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
  dhe ateher e merr denimin qe e meriton
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 1:32 am

  *****SEGZISTOJ PER TY*****
  u thane gjethet e shtatorit e rane para meje
  perse valle un qe te desha tani jetoj larg teje
  i kujtoj puthjet e tua qe ti mua mi dhurove
  po perse valle nuk ma the shkakun qe larg meje shkove
  pa ty e vetme po lotoj edhe pse te dua shum
  lotet spo mundem ti ndaloj .
  ta ndjej mungesen tende edhe ne gjum
  edhe boten te ma falesh loti im prap do te pikoj
  kur e din qe ne zemren tende une tani me
  *****SEGZISTOJ*****
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 1:35 am

  If I could have just one wish,
  I would wish to wake up everyday
  to the sound of your breath on my neck,
  the warmth of your lips on my cheek,
  the touch of your fingers on my skin,
  and the feel of your heart beating with mine...
  Knowing that I could never find that feeling
  with anyone other than you.
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 1:36 am

  Nese diten e quaj te bukur atehere ti je pjese e saj, nese naten e quaj te bukur atehere ne te dy jemi bashke.
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 1:38 am

  nese vjen koha lamtumir te me thuash
  te lutem zemra ime asnje cast te mos
  vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
  un ata dy sy ti mos vuaj lock
  vuaj un per ty
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 1:39 am

  nese vjen koha lamtumir te me thuash
  te lutem zemra ime asnje cast te mos
  vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
  un ata dy sy ti mos vuaj lock
  vuaj un per ty
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 1:51 am

  dikur nuk dija te urrej dashurova.. tani e urrej at qe dikur dashurova
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 1:53 am

  Pa ty bota e humb kuptimin,
  pa ty dielli e humb shkëlqimin,
  pa ty dita më erësohet,
  pa ty nata nuk kalohet,
  pa ty ëndra nuk ëndërohet,
  pa ty zemra më helmohet!!!
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 1:58 am

  pse sot nuk je sikur dje? pse per mua me nuk je? pse zemrat ne jet gabojn? pse ela zoti te dashurojm? pse kur na ngrin dielli e kuptojm pranveren? pse pa e humb nje gje nuk ja dim vleren? pse pas gjdo ngjarje heshtja mbizotron? psee duhet ta duash dikend kur ai nuk te don....
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:13 am

  Tre miq kam njohur . Detin qiellin e syte e tu . Te tre te kalter te tre te pa ane te tre te pa bese te tre genjeshtare . Deti me genjen me vale . qielli me shiun e pa bese . Syt e tu me genjejne me fjale....


  Nje dite do te te coj ne nje ishull te skrete e te te tregoj nje histori te vjeter. Te cilen e di vetem une e askush tjeter . nje vajze kish jetuar aty dikur e historine e saj kish gdhendur mbi nje gur. U perlota sapo lexova disa vargje . Ndjeva dhimbje per historine e asaj vajze . Nje djal kishte dashur ajo dikur . Por djali kete gje se kish ditur kurre . Ajo rinte e priste prej tij nje
  veshtrim por djali perseri sja dhuronte ate kenaqesi. vajza cdo nate i lutej yjeve qe nje dite djali ta donte . Djali per vajzen ishte mbi cdo gje ndersa vajza per djalin sishte asgje. Tani qe vajza per djalin eshte mbi cdo gje . Ajo ka ikur e sjeton me . Ne qoftese dhimbje ndien kur lexon kete histori mos u shfajeso se te njejtin gabim ke bere dhe ti....
  Nese me sheh ne ender mua duke lotuar. Mos u zgjo nga gjumi per te me kerkuar. Une do te jem shum large ku askush te mos te me shohe. Por ti mos u merzit jeten prap vazhdo. Nese vjen prap per te me kerkuar do te ta tregoj vendin se ku kam perfunduar. te lutem kur te me shohesh varrin ti mos qaj se posht atij dheu jam une qe skam faj......
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:34 am

  kam nje zemer qe qan dhe vuan, kam nje doreqe dridhet dhe shkruan, kam dy sy qe per ty lotojne, kam nje shpirt qe veq ty te don...
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:36 am

  hapi syte dhe mos i mbyll
  une jam diell ti je yll
  mos mendo se ste kujtoj
  dite e nate per ty mendoj
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:37 am

  e veshtire eshte nata ne vetmi,
  e veshtire eshte jeta pa shoqeri,
  por me e veshtire eshte te duash dike dhe ai mos ta di..
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:39 am

  nese (te) shikoj (dua) te te them nje sekret (shum) te madh, nese nuk te them (zemra ime) do pelcas, (po) deshe (ti) ta marresh vesh.. lexo ne kllapa
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:41 am

  te te fal diellin,
  po ne mbremnje perendon,
  te te fal henen po ne mengjes agon,
  me mire te te fal zemren, ta kesh pergjithmone...
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:43 am

  merre zemren time,
  dhe me te jeto,
  atehere do ta dish,
  ky shpirt sa te do..!
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:44 am

  nje keshille: ki kujdes!
  nje kerkes: mos ndrysho!
  nje deshir: mos me harro!
  nje genjeshter: nuk te dua!
  nje e vertete: me mungon per jete!
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:49 am

  kue shuhet nje zjarr, mbetet nje dore hi,
  kur shuhet nje zjarr, shuhet nje dashuri,
  mbi zjarrin e djegur mos u lodh me kot,
  se hiri i djegur zjarr nuk behet dot...
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:51 am

  dike qe une e dua sonte ketu nuk gjendet,
  dike qe me mungon ne enderr nuk kthehet,
  dike qe une e pres syri se shikon,
  dike qe une e dua poezine e lexon...
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:52 am

  nje puthje e forte fluturon mbi ty,
  kape nese mundesh se eshte veq per ty,
  nese s'mund ta kapish nuk prish pune,
  se nuk eshte puthja e fundit qe e ke nga une!..
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:54 am

  si guxove zemren te ma marresh?!
  si rrezikove kaq shume?!
  por borgji me borgj lahet se zemren tende e kam une..!!
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:56 am

  kur ty te flas zeri me dridhet,
  kur zerin ta degjoj shpirti me dridhet,
  kur ti me shikon shikimi yt me tranon,
  nuk e di deri kur duhet te pres te me thuash se me don...
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 2:59 am

  ne mes te tokes dhe qiellit,
  ne mes te detit dhe diellit,
  ne mes te ajrit dhe freskise.. do te kerkoj pa dashuri,
  ne mes te dashurise dhe meje.. s'dua askend pervec teje!!
  Pellumbesha
  Pellumbesha
  Super Moderator
  Super Moderator

  Posts : 38
  Join date : 2009-08-27
  Age : 25

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Pellumbesha on Fri Aug 28, 2009 3:00 am

  se di cka i bera Zotit, qe me denoi kaq shume, te dergoi ty qe te vuaj une...

  Sponsored content

  Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Tue Jun 25, 2019 3:04 am